Kaip padėti vaikui atrasti talentą? 10 praktinių patarimų

JAV nuolat atliekami tyrimai, ieškant atsakymo, kas lemia vaikų išskirtinius gabumus? 2 esminės išvados: a) daug reiškia įgimtos savybės, tačiau b) sudaromos papildomos galimybės padeda atskleisti ir puoselėti vaiko talentą.

Palyginti su bendraamžiais, gabūs vaikai gali pasižymėti geresne atmintimi, gebėjimu kurti originalius siužetus arba turi gebėjimą ilgą laiką išlaikyti dėmesį – tai tik keletas gabių vaikų savybių. Nors mokytojai ir kiti švietimo specialistai kelia klausimų, ekspertai teigia, kad tėvai atlieka lemiamą vaidmenį iš pradžių atpažįstant savo vaikų gabumus. Natūralu, kad tėvai žino, ar jų vaikas protingas, bet ar tėvai žino, kad jų vaikas yra gabus? Pateikiame keletą bruožų, kurie padės identifikuoti, kad jūsų vaikas turi ypatingų dovanų / talentų:

  • Vaikas yra be galo smalsus;
  • Vaikas pasižymi puikia atmintimi;
  • Ilgai išlaiko dėmesį;
  • Sklandžiai ir lanksčiai mąsto;
  • Pasižymi puikiais argumentavimo įgūdžiais;
  • Puikiai išsprendžia iškilusias problemas;
  • Mokosi greitai, nereikia daug kartoti ir praktikuotis;
  • Pasižymi neįprasta ir (arba) ryškia vaizduote;
  • Puikiai sutaria ne tik su bendraamžiais, bet ir tėvais, mokytojais, ir kitais suaugusiaisiais;
  • Turi puikų humoro jausmą;
  • Yra linkęs į perfekcionizmą;
  • Turi vidinės motyvacijos;
  • Yra skeptiškas, kritiškas ir vertinantis;
  • Mėgaujasi mokydamasis naujų dalykų;
  • Mėgaujasi intelektine veikla;
  • Turi platų žodyną;
  • Anksti geba skaityti;
  • Skaito greitai ir daug;
  • Užduoda klausimus „kas būtų, jeigu būtų“.

Praktiniai patarimai, kaip padėti vaikui atrasti talentą ⬇️

  1. Skaitykite garsiai savo vaikui. Svarbu, kad tėvai dažnai skaitytų savo gabiam vaikui, net jei vaikas jau moka skaityti.
  2. Padėkite savo vaikui atrasti asmeninius pomėgius. Gyvybiškai svarbus aspektas padedant vaikui ugdyti talentą – interesų skatinimas ir parama. Tėvai turėtų atskleisti savo vaikams jų pačių pomėgius ir skatinti juos mokytis įvairių dalykų, tokių kaip menas, gamta, muzika ir sportas, be tradicinių akademinių dalykų, tokių kaip matematika, skaitymas ir gamtos mokslai.
  3. Į pokalbius su vaiku žiūrėkite rimtai. Gabūs vaikai dažnai būna labai verbalūs ir smalsūs. Jie gali lengvai nusivilti, jei tėvai atmeta jų klausimus. Skirdami laiko vaikui pateikdami išsamius atsakymus, parodote, kad gerbiate jo intelektualų tyrimą.
  4. Užrašykite jį į užsiėmimus, specialiai sukurtus gabiems vaikams.
  5. Apsilankykite vaikų ir mokslo muziejuose. Jie siūlo įdomią praktinę edukacinę patirtį.
  6. Parūpinkite medžiagų kūrybiniam žaidimui; duokite vaikui kiaušinių dėžutes, kartonines dėžutes, veltinio gumulėlius, popierinių rankšluosčių ritinėlius ir pan. Gabūs vaikai dažnai būna labai išradingi.
  7. Skatinkite istorijų pasakojimą. Gabūs vaikai gali turėti begalinę vaizduotę. Nuostabios kūrybinės galimybės yra kurti istorijas, statyti spektaklius ar režisuoti namų vaizdo įrašus.
  8. Atsispirkite pagundai nuolat viską planuoti. Per didelis planavimas yra varginantis. Įsitikinkite, kad jūsų vaikas turi laiko atsipalaiduoti, smagiai leisti laiką, skaityti, turi laiko leisti klajoti vaizduotei.
  9. Normalizuokite klaidas. Daugelis gabių vaikų sunkiai priima klaidas, jei būna neteisūs arba nežino tiek, kiek norėtų. Tyrinėkite žymius žmones (galbūt jūsų vaiko interesų srityje), kurie padarė klaidų kelyje į sėkmę, kad padėtumėte vaikui suvokti, kad darytti klaidas yra normalu. Skatinkite savo vaiką klaidas suvokti kaip kaip pamoką, kuri ateityje padės siekti tikslų.
  10. Venkite palyginimų. Visi vaikai yra skirtingi. Dažnai žmonės mano, kad visi gabūs vaikai yra protingi kiekvienoje srityje, ir yra labai sėkmingi, palyginti su bendraamžiais, o jų sėkmei vystytis nereikia skirti laiko įgūdžiams įvaldyti. Taip nėra. Ne visi gabūs vaikai gali atlikti viską neprikaištingai. Puoselėkite savo vaiko talentą nelygindami jų su kitų vaikų gabumais ir padėkite ugdyti jų pasitikėjimą savimi.

Visgi neatsiejama mažylio raidos dalis yra žaislai. Daugelis tėvelių nuolat suka galvą, kaip atrinkti žaislus vaikui, kur juos pirkti? Ar žaislai yra saugus naudoti, ar vaikui jie greit nepabos, ar jie naudingi ir vaikas žaisdamas tobulės?

Išeitis – Žaislų klubo rinkiniai! Jie sukurti ir nuolat pildomi bendradarbiaujant su ikimokyklinio ugdymo specialistais. Kiekviena žaislų dėžė ne tik DŽIUGINA, bet ir LAVINA!

Kiekvieną mėnesį Jūsų vaikui pristatoma vis kita žaislų dėžė, kurioje yra 3-5 žaislai. Jie lavina plačią amplitudę įgūdžių: smulkiąją ir stambiąją motoriką, vaizduotę, matematikos, skaitymo, laiko skaičiavimo, formų, spalvų, muzikos, konstravimo ir daug kitų įgūdžių.

10 patarimų, kaip atrasti vaiko talentą
žaislų prenumerata

Ar žinojote, kad žaislus galima prenumeruoti?

Išbandykite šį ir kitus lavinamuosius žaislus jų nepirkdami, išbandykite Žaislų klubo prenumeratą!

Panašūs įrašai

1, 2, 3 ar daugiau? Kiek muzikinių žaislų reikia?

Vaikų kūrybiškumas: kaip padėti vaikui jį ugdyti?

Kaip įteikti vaikui žaislų dėžę?

savaitgalio idėja: virvelės

savaitgalio idėja: laivelis

Ką veikti su vaiku? Savaitgalio idėja: tuneliai