Vaiko raidos specialistai ir pedagogai, remiantis tyrimais, teigia, kad kūrybiškiausias vaikų amžius – iki darželio lankymo pradžios, tad kūrybiškumo ugdymas tampa svarbiu ne tik vaiko, bet ir tėvų uždaviniu. Vėliau kūrybiškumas slopsta, todėl į pagalbą vaikui turi ateiti suaugusieji.
Skatinkite kūrybišką problemų sprendimą: užduokite savo vaikui atvirų klausimų, kurie nėra teisingi ar neteisingi. Skatinkite jį pagrįsti atsakymą, kodėl jis taip mąsto (skatina kūrybiškumą, pažinimą ir kalbos vystymąsi).
Suteikite galimybės pamatyti: padėkite vaikui sukurti žinių pagrindą (pvz., eikite į muziejus, aplankykite bibliotekas ir tyrinėkite įvairias miesto dalis).
Pakvieskite vaiką kurti: išrinkite keletą dalykų, iš kurių būtų galima kurti projektus (pvz., kažką, kas turi spalvą, 2 lygius daiktus, 4 daiktus, kurie maloniai kvepia, pieštukų), tada naudokite juos kurdami. Naudokite antrines žaliavas (pvz., kiaušinių dėžutes, kartonines dėžes ir kt.), su kuriomis galite kurti projektus.
Laužykite taisykles – pakvieskite vaiką daryti dalykus kitaip:
- Užuot žaidę stalo žaidimą pagal taisykles, pažiūrėkite, ar jūsų vaikas gali sugalvoti savo!
- Pažiūrėkite, kiek skirtingų sąvaržėlių ar popierinio rankšluosčio ritinėlio naudojimo būdų gali jūsų vaikas sugalvoti.
- Paprašykite savo vaiko sukurti abėcėlę iš spagečių arba raidžių formos makaronų.
Atkurkite susidomėjimą pamiršta aistra
pridėkite vatos kamuoliukus ant apleistų traukinių bėgių ir paskelbkite laviną! Pakvieskite savo vaiką padėti užgesinti „ugnį“ (raudoną, oranžinį ir geltoną popierių) ant lėlių namelio stogo. Toks jos mąstymas ir problemų sprendimas ne tik sužadins jos kūrybiškumą, bet ir paskatins pažįstamą žaidimą naujomis kryptimis.
Pateikite platų atvirojo tipo įrankių pasirinkimą:
marionetės
gyvūnų figūros
įrankių rinkiniai arba gydytojo rinkiniai
transporto priemones
žmonių
blokai
pasipuošti drabužiais (gali būti rankšluosčiu, kuris taps sijonu!)
molis, žaidimų tešla, vamzdžių valikliai, dažai, kreida, įvairūs rašymo reikmenys,
Leiskite netvarkai, skirkite laiko! Kūrybiškumas pagal apibrėžimą yra netvarkingas. Kuo daugiau leidimo jūsų vaikas turi ir kuo daugiau laisvo laiko jam suteikiama tai daryti, tuo daugiau erdvės tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti.