Kaip (ne)kalbėti su vaiku apie karą?

Nuo 0 iki 3 m.

Pasistenkite išlaikyti ankstesnę rutiną. Vaikams rutina simbolizuoja saugumą – to jiems dabar labiausiai reikia – jaustis saugiems.

Venkite prie vaiko žiūrėti naujienas ar kalbėti su kitais suaugusiais apie karą. Nors atrodo, kad vaikas dar nesupranta, tačiau jis puikiai girdi. Jei vaikas nežino išsakytų žodžių reikšmės, nereiškia, jos jis nejaučia emocijos, kiuri perteikiama per žodžius.

Neizoliuokite vaiko nuo aplinkos, kurios negalite suvaldyti. Jeigu pamatėte taikų protestą, dainuojančius žmones, elementariai paaiškinkite apie žmonių norą dalintis idėjomis, pakartokite, kad vaikas yra saugus ir Jūs esate šalia.

Nuo 3 m., kai vaikas reaguoja į įvykius

Jeigu vaikas nori kalbėti apie karą ir nesutarimus, leiskite jam išsakyti tai, kaip jis jaučiasi. Jokiu būdu neteiskite, o ramiai atsakykite į rūpimus klausimus ir patvirtinkite, kad jis yra saugus.

Neaiškinkite per daug – tik tiek, kiek jis gali šiuo metu suprasti. Detalės gali sukelti tik didesnį nerimą. Mažesniems vaikams gali užtekti tiesiog pasakymo, jog šalys kartais nesutaria.

Užtikrinkite, kad suaugusieji deda visas pastangas, jog konfliktas būtų išspręstas. Akcentuokite, kad vaikas neturi jaustis blogai, jeigu jis žaidžia, susitinka su draugais ir kt.

Jeigu vaikas išreiškė norą prisidėti palaikymu, suraskite tam būdą. Kartu nupieškite piešinį simbolizuojantį taiką, paremkite karo pabėgelius – nupirkite kartu prekių ar kt.

Skirti finansinę paramą organizacijai Gelbėkit vaikus.

kalbėti su vaiku apie karą
žaislų prenumerata

Ar žinojote, kad žaislus galima prenumeruoti?

Išbandykite šį ir kitus lavinamuosius žaislus jų nepirkdami, išbandykite Žaislų klubo prenumeratą!

Panašūs įrašai

Magnetiniai žaislai

5 patarimai, kaip sudominti vaiką žaislais

Kiek reikia žaislų?

Dėmesio koncentravimas

Žaislų rotacija

Emocijų valdymas: į pagalbą – emocijų veidelis

Kodėl norite atšaukti narystę?

Loading...